Apvalus Gyvenamasis Namas A+ Ø15m Maišiagalos raj.

maisagalos_sav_25
Even with the little weight of the mobile construction the float was perfectly stable. The floats are one welded unit containing the load bearing frame made up of Aluminium G-sections reaching all the way round as well as the actual floats.

Norėtume jums pristatyti individualaus gyvenamojo namo projektą. Tai vienintelis reprezentacinis tokio tipo namas Lietuvoje.

Ūkininko sodybos kompleksą sudaro 15m skersmens ir 7m aukščio geodezinio kupolo konstrukcijos. Projektuojamas namas A+ klasės energetinio naudingumo. Kupolinė pirtis 8m skersmens 4m aukščio stovinti prie pat ežero kranto.
Objektas statomas gražioje Vilniaus rajono vietovėje ant Karvio ežero pakrantės. Teritorija bus apželdinta, bus suprojektuotas Landšafto dizainas.

Nereikėtų išsigąsti ir neįprastos namo formos, mat ji erdvėms suteikia tik daugiau žavesio ir lankstumo, o įdomiai ir racionaliai suplanuota gali virsti tikru svajonių namu.

Apvalių namų privalumai Kalbant apie apvalių namų privalumas, reikėtų pabrėžti, kad šie namai turi didžiausią tūrį santykyje su užstatomos plokštumos plotu – tai reiškia, kad tokio namo statybai sunaudojama daug mažiau medžiagų. Šiuo faktu lengva įsitikinti suskaičiavus to paties vidaus tūrio kupolinio bei stačiakampio namo sienų bei stogo plotą. Šis skirtumas yra lygus maždaug ketvirčiui, tad statant apvalų namą sutaupomas maždaug ketvirtadalis visų namui reikalingų medžiagų.
Kitas svarbus faktorius yra tas, kad apvaliems namams yra būdingas vienodas apkrovų pasiskirstymas, nesukuriant padidintos įtampos zonų, kurių negalima išvengti kampuose. Kuo mažesnė įtampa laikančiuose pastato mazguose, tuo paprastesnė jam reikalinga konstrukcija, tad nors iš pirmo žvilgsnio konstruktyvinis tokio namo sprendimas atrodo itin sudėtingas, iš tikrųjų yra atvirkščiai. Kampų nebuvimas pagerina ir oro cirkuliaciją namo viduje, tad tokių namų vėdinimas yra gerokai paprastesnis, o ventiliacijos klausimas gali būti lengvai išspręstas sferos apačioje suprojektavus hermetiškai užsidarančias duris. Toks namas yra geriausias sprendimas padidintos rizikos zonose, nes ovali forma yra daug atsparesnė vėjui, lietui bei sniegui. Architektai rekomenduoja tokius namus statyti seismologinėse zonose, nes tampri pastato konstrukcija puikiai atlaiko žemės drebėjimus bei kitas pavojingas gamtos stichijas, kai stačiakampiai pastatai dažnai nukenčia dėl netolygaus jėgų pasiskirstymo.

Kupoliniai namai pasižymi savo išskirtine išvaizda, tai akį traukianti konstrukcija, kurios šilumos išlaidos yra kelis kartus mažesnes negu paprasto stačiakampio namo dėl savo ypatingos formos kupole, šiluma pasiskirsto tolygiai, kupolo tūris yra 1,5 karto mažesnis nei paprasto namo. Kupolinis namas ypatingai tvirtas statinis nebijantis uraganu bei žemės drebėjimu.

Gyvenamoji statyba

Stacionarūs kupolai