Rainbow-Wave-II

Mūsų idėjos sudarė "Expo 2017" projekto pagrindą | Autonomiškas energiją taupantis miestas stepėse

shadow

GEODOMAS komandos veiklos aprašymas rengiant ir kuriant EXPO 2017 dizaino koncepciją
Mūsų komanda aktyviai dalyvavo EXPO 2017 parengimo darbuose nuo 2012 metų, dirbdama prie koncepcijos kūrimo. Mes pirmieji pristatėme EXPO komitetui sprendimus, kurie vėliau tapo “EXPO 2017” projekto pagrindu.
GEODOMAS komandos pagrindiniai pasiekimai ir idėjos:

Autonominis energiją taupantis miestas stepėse

Mes pasiūlėme autonominio miesto su centriniu kupolu koncepciją, simbolizuojančią dangaus kūną, aukštųjų technologijų objektą, nusileidusį į Kazachstano stepę. Mūsų idėjos tapo pagrindinėmis miesto architektūros ir planavimo dalimis.

EXPO CITY – tai ekologinis oazis Kazachstano stepėse, apimantis fontanus, ežerus, botanikos sodus, poilsio parkus, sujungtus bendrąja infrastruktūra, kas paverčia jį Astanos perlu, pritraukiančiu daugybę žmonių iš viso pasaulio.
EXPO 2017 Astanoje

EXPO 2017 Astanoje (dabar Nursultanas, Kazachstanas) vyko nuo 2017 metų birželio 10 d. iki rugsėjo 10 d. Parodos tema buvo “Ateities energija”, kurios tikslas buvo sukurti pasaulinę diskusiją tarp šalių, NVO, įmonių ir visuomenės dėl svarbaus CO2 išmetimų klausimo ir jo sprendimo.

115 valstybių ir 22 tarptautinės organizacijos patvirtino savo dalyvavimą EXPO 2017 Astanoje, kas viršijo organizatorių lūkesčius dėl 100 šalių ir 10 tarptautinių organizacijų dalyvavimo. Parodos metu ją aplankė daugiau nei 3,86 milijono žmonių, vidutinis dienos lankomumas buvo 22 840 apsilankymų.
Centrinis kupolas-sfera

Centrinis paviljonas “Kazachstanas” sferos formos taps didžiausiu alternatyvių energijos šaltinių rinktuvu. Jo skersmuo yra 100 metrų, aukštis – 70 metrų, jis apima 14 aukštų su 90 000 m² naudingo ploto ir 40 000 m² fasado, padengto saulės baterijomis. Didžiausias sferinis kino teatras taps technologine paviljono puošmena.
EXPO 2017 objektų naudojimas ateityje

Po parodos pabaigos kompleksas dar daugelį metų tarnaus miesto gyventojams ir taps kultūriniu objektu. Sukurtas mūsų autonominis ateities miestas, naudojantis šiuolaikines technologijas, nereikalauja išorinių energijos šaltinių, tokių kaip vanduo, elektra ir šildymas. EXPO CITY yra visų reikalingų išteklių šaltinis, kurį gali naudoti 1000 namų aplinkinėje gyvenamojoje eko zonoje.

Visi gaminami ir suvartojami EXPO CITY ištekliai bus valdomi ir optimizuojami vieningos programinės sistemos, specialiai sukurtos daugiafunkciniam objektui su energijos gamyba. Sukamasis ūkis su paviljono “Kazachstanas” simbolių spinduliais simbolizuoja elektros energijos gamybą realiuoju laiku, o papildomas rėmas išorėje taps didžiausiu žaibo energijos rinktuvu.

EXPO 2017 suteiks Kazachstanui galimybę įgyti naujų energijos ir “žaliųjų” technologijų, taip pat toliau naudoti savo objektus. Šiandien prasidėjo nuostabus statybos technologijų vystymosi laikotarpis! Atėjo toks laikas, kai beveik visos – drąsiausios architektūrinės idėjos gali būti realizuotos. Pagrindiniai veiksniai, trukdantys įgyvendinti visus reikšmingus šiuolaikinių architektų projektus, dažniausiai nėra techninių galimybių trūkumas statant didelį ir sudėtingą objektą, bet tik būsimo statinio naudingumas (jo paklausa ir pelningumas), taip pat įgyvendinimo laikas ir kaina.

Be to, prasidėjus pasauliniam “tvarios” ir “žaliosios” statybos principų diegimo bumui, pastato ekologiškumo veiksnys taip pat tampa vis svarbesnis.

Visais laikais žmonės siekė sukurti ir maksimaliai išplėsti dirbtinę savo saugaus ir patogaus gyvenamojo aplinkos aplinką. Architektūra, kaip šių siekių įrankis, nuo pat savo pradžios ir visais vystymosi etapais visada stengėsi naudoti turimas technines galimybes ir egzistuojančius estetinius visuomenės požiūrius, kad patenkintų šiuos poreikius. Šviesą praleidžiančios stogų konstrukcijos užtikrina maksimalų architektūrinių sprendimų lankstumą.

ecpo2017_astana_geodomas_6

Bendra EXPO 2017 objekto teritorija yra 173,4 ha, iš kurių 25 ha užima pats parodos kompleksas, kurio širdyje bus 120 metrų skersmens sfera, apimanti kelis aukštus, bendras plotas – 24 tūkst. kv. m. Ji taps Astanos ir viso Kazachstano simboliu. Kazachstano paviljoną sups tarptautiniai, teminiai ir korporatyviniai paviljonai, sukuriančiai integruotą pastatų grupę. Tarp teminių paviljonų – “Energetikos pasaulis”, “Energija gyvenimui”, “Energija visiems”, “Mano ateities energija”, jie užims 16 tūkst. kv. m.

Parodų zonoje taip pat numatoma sukurti Menų centrą, specialiai sukurtą kultūrinei ir pramoginei parodos programai. Taip pat bus speciali zona, kurioje bus pristatomi geriausi alternatyvios energijos naudojimo pavyzdžiai, taip pat Kongresų centras.

Ne parodos zonoje, 148 ha teritorijoje, bus įrengtas gyvenamasis sektorius, socialinės ir kultūrinės paskirties objektai, švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigos, prekybos ir pramogų centrai, parkai ir bulvarai. Norėčiau paminėti, kad bendri plotai bus koreguojami kuriant projektų ir sąmatų dokumentaciją.

Mūsų komanda buvo viena iš pirmųjų, pristatydama autonominio miesto idėją 2013 m. kovo mėnesį, su centriniu kupolu viduryje, kuris simbolizuoja dangaus kūną, aukštųjų technologijų objektą, nusileidusį į Kazachstano stepes. Mūsų idėjos tapo pagrindinėmis miesto architektūros ir planavimo dalimis.

ecpo2017_astana_geodomas_10

Struktūruotas analizė ir pagrindinės užduoties sąlygos

Patvirtino:

  • Astanos akimas: I. N. Tasmagambetovas
  • Nacionalinės kompanijos “Astana EXPO 2017” valdybos pirmininkas: T. A. Ermigiyaevas

Suderino:
Ministro pirmininko pavaduotojas, Ministras, Tarptautinės specializuotos parodos EXPO 2017 Astanai rengimo koordinavimo komiteto pirmininkas: K. N. Kelimbetovas

Projektinis užduoties tarptautiniam architektūriniam konkursui EXPO 2017 dizaino koncepcijai

Įvadas
Nacionalinė kompanija “Astana EXPO 2017” ir Astanos akimatas skelbia tarptautinį architektūrinį konkursą EXPO 2017 komplekso dizaino koncepcijai, įskaitant objektą, kuris taps EXPO 2017 simboliu.

Projekto tikslas
Gauti konceptualius architektūrinius ir miesto planavimo sprendimus ir idėjas EXPO 2017 kompleksui, įskaitant objektą, kuris taps EXPO 2017 simboliu Astanoje. Sprendimai turėtų atspindėti geriausius pasaulinės miesto planavimo meno pasiekimus.

Astanos aprašymas
Astana yra Kazachstano sostinė, nepriklausoma nuo 1991 metų. Miestas aktyviai vystosi, nuo 1997 metų vyksta statybos pagal XXI amžiaus standartus. 1998 metais tarptautinį konkursą Astanai planuoti laimėjo japonų architektas Kišo Kurokava.

Ateities energija kaip EXPO 2017 tema
Ateities energija apima globalius klausimus, susijusius su energetika, išteklių naudojimu ir aplinkos apsauga. EXPO 2017 tema siekiama skatinti energijos efektyvumo programas ir ieškoti naujų sprendimų.

Pagrindinės techninės charakteristikos ir reikalavimai dizaino koncepcijai

  • Projekto plotas – 173,4 ha.
  • Architektūrinis EXPO 2017 komplekso vaizdas turi būti originalus, atspindintis kazachų nacionalinį meną.
  • Objektas-simbolis gali būti įrengtas parodos teritorijoje arba kitoje reikšmingoje miesto vietoje.
  • Projektas turi atsižvelgti į “žaliosios” ekonomikos ir Trečiosios pramonės revoliucijos principus.

Reikalavimai projektiniams sprendimams

  • Kompleksas: 25 ha.
  • Vidaus transportas: 2 500 – 3 500 žmonių per valandą.
  • Automobilių stovėjimo aikštelė: 200 000 m² (8 000 automobilių), 50 000 m² (500 turistinių autobusų), 34 000 m² (tarnybinėms transporto priemonėms).

Komercinės zonos

  • Plotas: 15 000 m².
  • Parduotuvės, restoranai, bilietų ir produktų pardavimo automatai.
expo2017_geodomas_concept03

Organizavimas

  • Konkursą vykdo Nacionalinė kompanija “Astana EXPO 2017” ir Astanos akimatas.
  • Bendras prizinis fondas – 487 500 000 tengė (apie 100 000 JAV dolerių už kiekvieną projektą).

Konkurso etapai ir terminai

  • Registracijos terminas – iki 2013 metų kovo 10 dienos.
  • Projektų pateikimo terminas – 2013 metų birželio 18 diena.
  • Rezultatų paskelbimas – iki 2013 metų rugpjūčio 1 dienos.

Konkurso sąlygos

  • Projektai turi atitikti funkcionalumo, saugumo, efektyvumo ir architektūrinio išraiškingumo reikalavimus.
  • Konkurso kalbos – kazachų, rusų ir anglų.

Organizavimas

  • Konkursą vykdo Nacionalinė kompanija “Astana EXPO 2017” ir Astanos akimatas.
  • Bendras prizinis fondas – 487 500 000 tengė (apie 100 000 JAV dolerių už kiekvieną projektą).

Konkurso etapai ir terminai

  • Registracijos terminas – iki 2013 metų kovo 10 dienos.
  • Projektų pateikimo terminas – 2013 metų birželio 18 diena.
  • Rezultatų paskelbimas – iki 2013 metų rugpjūčio 1 dienos.

Konkurso sąlygos

  • Projektai turi atitikti funkcionalumo, saugumo, efektyvumo ir architektūrinio išraiškingumo reikalavimus.
  • Konkurso kalbos – kazachų, rusų ir anglų.

Kontaktai
Nacionalinė kompanija “Astana EXPO 2017”

shadow
shadow
shadow

PROJEKTAS EXPO2017

Agriculture Soliutions

Building Fixed Domes