Plaukiantys Ar Plūduriuojantys Namai | Namas ant vandens | Kupolai

floating_domes
Creating a relaxing atmosphere as you enjoy the beauty is unlimited. Even with the little weight of the mobile construction the float was perfectly stable. The floats are one welded unit containing the load bearing frame made up of Aluminium G-sections reaching all the way round as well as the actual floats.

Plaukiantys namai lengvai transportuojami vandens keliais. Svarbiausias pagrindas ant ko kuriami namai yra plaukiojantis debarkaderis. Jo ilgis 12 metrų, plotis 3-4 metrai. Dabarkaderio pagrindas sukurtas taip, kad netgi pramušus vieną ar kitą jo bortą, namas nepradės skęsti. Įprastai kuriamas 42 kvadratinių metrų plaukiojančio namo pagrindas. Tačiau numatyta galimybė plaukiojantį namą praplėsti iki 86 kvadratinių metrų. Dar viena naujovė yra tai, kad viršutinė namo dalis gali būti lengvai išmontuojami. Todėl namai gali lengvai pralįsti pro tiltus. Taip pat numatyta, kad jie galėtų praplaukti per šliuzus.

Plaukiojančiuose namuose sumontuoti du variklis, kurių bendra galia 100 arklio jėgų ir navigacinė sistema. Tai leidžia namo savininkui keliauti kur tik panorėjus. Laive sumontuota mobili jo valdymo sistema. Valdyti plaukiantį namą jos kapitonas gali įmontuotos mobilios planšetės pagalba.

loating_domes3

Plaukdamas namas gali išvystyti iki 25 kilometrų per valandą greitį.

Vadinamojo denio pagrindas pagamintas iš jūrinės faneros. Tai vandeniui pralaidi medžiaga prigirdyta specialaus aliejaus ir visiškai laidi vandeniui.

Plaukiojančio namo sienos yra stiklinės. Tačiau stiklas neįprastas – padengtas plonu titano sluoksniu. Toks stiklas yra nepralaidus šilumos ir šalčio bangoms. Toks stiklas prilyginamas maždaug metro storio mūro sienai. Saulės spinduliai į plaukiojančio namo patalpas patenka, bet iš jų neišleidžiama šiluma. Ją sulaiko labai tankūs titano atomai.

Įprastos konstrukcijos plaukiojančiame name yra kelios gyvenamosios zonos dalys – miegamasis su dviem lovomis, svetainė su virtuve ir elektrine plyta, kuriame yra netgi židinys, tualetas ir dušas su karšto vandens sistema.

Plaukiojančiame name netgi yra svečių zona su atskiru miegamuoju, dušu ir tualetu.

Plaukiojančiame name yra įrengtas tiek iš upės ar ežero imamo vandens valymo, tiek išleidžiamo jau išvalyto vandens sistemos. Todėl namas gali be jokių problemų kurį laiką sustoti ir ypatingai jautriose gamtinėse zonose.

Vokietijoje panašaus tipo namai dažniausiai stovi Berlyne Špree upėje, kur yra specialus tokių gyvenamųjų namų rajonas. Tačiau panašių namų gali pamatyti kiekviename prie upės esančiame Vokietijos mieste. Kad ir Hamburge, kur miesto centre prie vandens įrengti prabangūs namai, yra specialios krantinės atplaukti ir sustoti neįprastiems plaukiojantiems objektams.

Europos šalyse panašūs plaukiojantys namai pastaruoju metu ypač populiarėja. Jie yra puiki turistinio keliavimo Europos upėmis, kanalais ir ežerais priemonė.

Mobilūs Kupolai