VIEŠO NAUDOJIMO KUPOLAI | LAIKINI STATINIAI | STATYBINIAI YPATINGI | LAISVŲ GEOMETRINIŲ FORMŲ ARCHITEKTŪRA

Geometrinėmis formomis žmonija domėjosi jau nuo piramidžių laikų ir ne tik senovės Egipte. Jas naudojo visos pasaulio religijos statydamos šventyklas bei kurdamos dievybių simbolius. Mokslininkai pastebėjo, kad žvelgdami į šiuos simbolius ar piešdami paprasčiausias geometrines formas žmonės patiria tiek fizinius, tiek psichinius pokyčius. Pažvelkim į gamtą – jį neturi stataus kampo. Ideali forma – rutulys. Visi dangaus kūnai yra apvalūs, bet ne kvadratiniai. Pilnas pasaulis skraidančių rutulių, bet ne kubų. O ar įsivaizduojate, kokias įtampas ar energijas turi išlaikyti kosminiai kūnai? Niekas nematė nei vieno NSO kubo arba lygiakampio formos (tikint, jog bent kai kurie NSO stebėjimai buvo tikri). Netgi šiuolaikinių automobilių, lėktuvų gamintojams tai kuo puikiausiai žinoma – dėl geresnės aerodinamikos kampai apvalinami ir artėjama prie lašo formos konstrukcijos. Apskritimas ar kupolas taip pat turi koncentruotos energijos paskirstymo savybę. Stogo fasado ir vidaus apdailai sunaudojama 30 proc. mažiau medžiagų. Statant 200 m2 įprastą stačiakampį pastatą, reikia apdailinti apie 380 m2 paviršiaus: sienos sudaro apie 280 m2, o apie 140 m2 sudaro stogas. Kupolas turi tik 250 m2 paviršiaus. Toks pastatas sutaupo Jums iki 30 proc. šildymo, vėdinimo, kondicionavimo išlaidų.

Atlikti tyrimai įrodo kad sfera lengvas ir ekonomiškas statinys dėl šių priežasčių:

1. Tai geriausia forma namui, siekiant padidinti jo atsparumą nuo vėjo, lietaus ir sniego. Kadangi sferos namų statyba yra pakankamai nesudėtinga ir jie yra patikimi, tokius namus šiuolaikinė architektūra ima rekomenduoti seismologiškai pavojinguose rajonuose.
2. Ši forma turi didžiausią tūrį prie mažiausios plokštumos – tai reiškia, jog tam pačiam naudingam plotui pasiekti, sunaudojama mažiausiai medžiagų sienų statybai. Tuo nesunku įsitikinti palyginus vienodo paviršiaus ploto apskritimo ir stačiakampio kraštinių perimetrus.
3. Iš antro punkto pastebėjimų išplaukia, jog rutulio paviršius maždaug ketvirčiu mažesnis nei tokios pačios apimties kubo paviršius, o tai reiškia, kad rutulio formos namams reikalinga ketvirčiu mažiau medžiagų, negu kubiniams namams.
4. Sferiniuose statiniuose nėra kampų, kur kaupiasi oras, todėl jie lengviau vėdinami.O ventiliacijos klausimas gali būti lengvai sprendžiamas hermetiškai užsidarančiomis durimis sferos viršuje
5. Sferą sunku susprogdinti: net jeigu jinai būtų susprogdinta kurioje nors lokalioje vietoje, ji vis tiek išlaiko savo konstrukciją ir negriūna – tai lemia tolygus apkrovos pasiskirstymas visame paviršiaus plote.
6. Sferos kompozicijos duoda naujus formų vaizdus tokiuose objektuose kaip baseinai, oranžerijos, automobilių stovėjimo aikštelės, parduotuvės, ir t.t.

Atliekame ypatingų, neypatingų ir nesudėtingų statinių techninius – darbo projektus, parengiame reikiamus teritorijų planavimo dokumentus, tvarkome dokumentus statybos leidimui gauti, objektų pridavimui eksploatacijai ir įteisinimui. Skaičiuojame statinių apkrovas, ruošiame techninius bei darbo projektus. Mūsų suprojektuotus ar pagamintus gaminius galime sumontuoti, padėti organizuoti montavimo darbus arba apmokyti montavimo technologijos. Projektuojame pagal LR STR ir EN eurokodo reikalavimus.

PILNAI SKAIDRŪS FASADAI SU DVIGUBU STIKLU STIKLU | ŠILTINTI