ArmanKala Ø60m Sphere - Fly city of dreams

“Andreasą (projekto autorių) pažįstu jau daugelį metų kaip aukščiausių kompetencijų pionierių, kuris idėjas paverčia realybe, todėl nekils problemų įgyvendinant šį projektą. Nekantrauju sužinoti, kas pirmieji pasinaudos šio unikalaus ir patrauklaus “ArmanKala” projekto galimybėmis.”

Inovatyvus ir tvarus projektas “ArmanKala” žvaigždžių neliečia, bet juk pasiekti Mėnulį taip pat yra didelis iššūkis.

shadow

“ArmanKala” nėra jau egzistuojančios atrakcijos ekstrapoliacija. Tai naujoviška, judanti ir nepriekaištingai saugi, tvari koncepcija, pralaužianti visas ankstesnias nustatytas aukščio ir minimalių reikalingų išteklių ribas. Šis nežinomas architektūros stebuklas sutelkia savyje konstrukcinį genialumą, kuris darniai siejasi su inžineriniu genialumu. “ArmanKala” reprezentuoja ambicingą nacionalinį identitetą, tapatinamą su Eifelio bokštu prieš 121 metus.

Esminiai „ArmanKala“ elementai yra patentuoti, galimi išsamūs inžineriniai modeliavimai, kabinos-gondolos aerodinamika buvo išbandyta vėjo tunelyje, pagrindinių komponentų veikimas buvo patikrintas ir optimizuotas naudojant 1:10 mastelio modelį; buvo įvykdyta atranka tarp pagrindinių tiekėjų.

Arman_khala_geodomas_9

Aerostatinė platforma pripildyta helio dujų yra pritvirtinama trimis trosais, pagamintais iš itin tvirto sintetinio pluošto. 100 000 m3 talpos korpusas yra tobulos formos sfera, kurios skersmuo – 60 m, o jos apšviestas paviršius yra matomas 12 km spinduliu aplink žemėje esančią stotį – didžiulis ir ryškus kaip Mėnulis.

Suprojektuotos oro lynų kelio principu, dvi aerodinaminės formos kabinos-gondolos su stabilizuojančiu uodegos peleku 50 km/val greičiu gabena keleivius į “Mėnulio” apžvalgos aikštelę, kurios aukštis siekia 1 500 metrų ir yra 5 kartus aukštesnė nei Eifelio bokštas. Kasdien atvykstančių į platformą 2 500 lankytojų laukia maloniai virpanti iš dalies įstiklinta platforma, iš kurios atsiveria kvapą gniaužianti Mėnulio “Pietų ašigalio” panorama. Norintys pakilti dar aukščiau keltuvu keliami į atvirą “Šiaurės ašigalį” sferos viršutinėje dalyje, kur kvapą gniaužiančiais vaizdais galima pasimėgauti pačioje viršūnėje esančiame bare.

Aerodinaminės “Mėnulio” formos platformos atitikmuo – antžeminė arba švartavimosi stotis – yra 120 m skersmens, pusrutulio formos pastatas, padengtas diafragmą primenančiais elementais. Vėjui pučiant, jie visada užtikrina kelią jungiamiesiems lynams, todėl masyvus, bet tuo pačiu filigraninis pastatas atrodo tarsi judanti chameleono akis. Atliekant techninę priežiūrą arba audros metu pusrutulio elementus galima atidengti taip, kad būtų uždarytas ir apsaugotas visas pakeliamas korpusas. Įėjimas ir išėjimas į vidų vyksta per panardintus skaidrius vamzdžius.

ArmanKala teikia pirmenybę saugumui, ir numato sprendimus tokioms gresmėms kaip teroristiniai išpuoliai, aviacijai keliami nepatogumai, susidūrimai su kitais judančiais objektais, trosų nutrūkimas, helio dujų nutekėjimas, aukščio baimė, priešgaisrinė sauga, savižudybių prevencija, užsikimšusios kabinos, nepalankios oro sąlygos, žaibai ir (arba) uraganai, ir vėjo pavojai.

Investment Projects

Creative Solution