Botanikos sodas BFU Kantа rekonstrukcija | Geodeziniai kupolai 1700m2, Kaliningradas, Rusija

GEODOMAS

Imanuelio Kanto Baltijos federalinio universiteto botanikos sodas

Karaliaučiaus miesto sodai buvo įkurti 1904 m. Po to augalai buvo rekomenduojami auginti ir panaudoti miesto puošybai.

Nuo 1968 m. Botanikos sodas buvo pavaldus Kaliningrado universitetui. Jo bendras plotas yra 16,5 ha; medelynas yra 8,5 ha; darželio sodas yra 0,5 ha; gėlių kolekcijos atvirose lovose užima 1,5 ha. Likusią teritorijos dalį užima kolekciniai tropinių ir subtropinių augalų šiltnamiai, pramoniniai šiltnamiai, židiniai, veja ir ežeras.

botanic_33

Kolektyvinis fondas apima daugiau nei 2,5 tūkst. Augalų pavadinimų. Arboretume ir darželio sode yra surinkta didelė vertingų ir retų medžių ir krūmų augalų kolekcija – apie 700 rūšių ir sodo formų iš 57 šeimų. Dauguma augalų jau yra subrendę – jie žydi ir duoda vaisių. Sode surinkti augalai atstovauja beveik visoms Žemės rutulio klimato zonoms. Daugelis jų yra iš Šiaurės Amerikos /32% /, Japonijos ir Kinijos /22% /, Tolimojo Hast /12% /.
Sode yra vertingų ąžuolų, bukų, klevų, liepų, kaštonų, riešutų ir beržų kolekcijų. Jie yra išdėstyti atskirose parterėse ir alėjose. Gražiausi sodo kampeliai yra giminingų augalų alėja /15 nominalų /suformuojantys žaliuoja virš kelio ir nuostabiai vaizdingas spygliuočių augalų parteris /86 nominalai /.

Sodo medelynas garsėja retomis dekoratyvinėmis formomis /ISO /. Jie turi neįprastos spalvos lapus ir žiedus /purpurinę, auksinę, mėlyną, margą /ir neįprastus vainikus /verkiančius, piramidinius, sferinius, ištiestus /. Yra nuostabių klevų: Acer platanoides Crimson King, Drummondii, Acer pseudoplatanus Variegata, Leopoldii, Acer negundo Variegata; bukų: Fagus silvatica Aurea, Fagus silvatica Laciniata. Šie nuostabūs medžiai suteikia visą spalvų gamą – nuo subtilios obuolių žalios iki juodos spalvos su mėlyna spalva.

bfu_kanta_23

Mūsų šalyje yra tokių labai retų augalų: angliško ąžuolo /Quercus robur Filicifolia /ir juodalksnio /Alnus glutinosa Pyramidalis /. , Daugiau nei 150 rūšių medžių ir krūmų yra ypač vertingi, reti ir nykstantys. 71 rūšis 6f žolinių ir arboretinių augalų buvo įrašyta į SSRS Raudonąją knygą. Kolekciniai sodo šiltnamiai yra riebūs su retais augalais, kurie geografiniu ir sisteminiu principu išdėstyti keturiose dalyse: atogrąžų, palmių, subtropinių ir kaktusinių.
Gėlės, augančios atvirose lovose nuo pavasario iki vėlyvo rudens, vaizduojamos smulkiai svogūninėmis gėlėmis /40 /, narcizais /2 l /, tulpėmis /112 /, vilkdalgiais /32 /, bijūnais /32 /, kardeliais /200 /, vienmečiais /257 / , daugiamečiai augalai /160 /, jurginai /116 /ir rožės /158 /. Botanikos sodo bendradarbiai atlieka mokslinį ir pamokomąjį darbą, pristatydami dekoratyvinius augalus ir juos pripratindami. Įdomiausi ir atspariausi tt> vietiniai augalai, rūšys ir rūšys auginami želdiniams sodinti Kaliningrado srities miestuose ir vilose.

Exchanging its reserve fund and seeds the Botanic garden of the Kaliningrad State University maintains regulär contact with more than 150 home and foreign botanic gardens.

https://www.kantiana.ru/garden/

  ViberWhatsUpTelegram


  *required

  Susisiekite su mumis. Mūsų atstovai yra pasirengę atsakyti į visus jūsų klausimus apie mūsų statinius, architektūra, taikomas technologijas ir kt.

  shadow

  Investiciniai projektai

  Statybos projektai