ArmanKala - Svajonių Miestas

[socialring]
   

„Aš daugelį metų pažinau Andreasą (projekto autorių) kaip pradininką, kruopščiai profesionalų požiūrį, kuris idėjas paverčia realybe. Taigi „ArmanKala“ įgyvendinamumas nėra problema. Negaliu laukti, kol pamatysiu, kas pirmasis supras šio unikalaus ir įtikinamo projekto galimybes “.

Ambicingas ir plačiai pažengęs projektas „ArmanKala“ nepalies žvaigždžių, tačiau pasiekti mėnulį taip pat yra didelis iššūkis.

Aerostatinė platforma, pripildyta helio, pritvirtinta trimis kabeliais, pagamintais iš didelio stiprumo sintetinių pluoštų. Pagal šią konstrukciją platforma seka vėją 1500 m aukštyje, kaip inkare gulintis laivas. Kėlimo korpusas, kurio tūris yra 100 000 m3, yra tobulos formos sfera, kurios skersmuo yra 60 m. Apšviestas paviršius yra matomas 12 km spinduliu aplink žemės stotį, toks didžiulis ir ryškus kaip mėnulis.

Dvi aerodinaminės formos gondolos su stabilizuojančia uodegos peleku, suprojektuotos kaip orinis lyninis keltuvas, 50 km/h greičiu perkelia lankytojus į „mėnulio“ apžvalgos platformą, kuri yra 5 kartus didesnė už Eifelio bokštą. Į viršų kasdien atvykstantys 2 500 lankytojų laukia švelniai drebančios iš dalies įstiklintos platformos su kvapą gniaužiančiu panoraminiu vaizdu į Mėnulio „Pietų ašigalį“. Kas kada nors nori skristi aukštesniu žaidimu, keltuvu pakeliamas į atvirą „Šiaurės ašigalį“ sferos viršuje, kur nepamirštamus įspūdžius galima lengvai suvirškinti bare.

Mėnulio atitikmuo – žemė arba švartavimosi stotis – yra apskritas 120 m skersmens pastatas, pusrutulio formos padengtas į diafragmą panašiais elementais. Sekdami vėjui, jie visada laiko atvirą taką jungiamiesiems lynams; taigi kolosalus-filigraniškas pastatas atrodo tarsi judanti chameleono akis. Techninės priežiūros ar audros metu pusrutulio elementus galima atidaryti taip, kad būtų galima uždengti ir pritvirtinti visą kėlimo korpusą. Lankytojai įeina ir išeina per panardintus, skaidrius vamzdžius. Priešingai nei patrauklumas, didžiulis akvariumas atrodo kaip atsvara ir šarnyrinis guolis su mažu trintimi.

„ArmanKala“ nėra jau esamos atrakcijos ekstrapoliacija. Tai judrios – kilnojamos ir tuo pat metu saugios – tvirtos, naujos koncepcijos simbolis, kuris pertraukia visas ankstesnes svarstykles dėl aukščio ir minimalaus medžiagų ir energijos naudojimo. „ArmanKala“ sujungia lūžtančią veiklą su poetišku žavesiu. Išreikšdama struktūriškai sukurtą ir verslumo dvasią, „ArmanKala“ yra plataus užmojo nacionalinė tapatybė – panaši į Eifelio bokštą prieš 121 metus.

Esminiai „ArmanKala“ elementai yra patentuoti, galimi išsamūs inžineriniai modeliavimai, gondolos aerodinamika buvo išbandyta vėjo tunelyje, pagrindinių komponentų veikimas buvo patikrintas ir optimizuotas naudojant 1:10 mastelio modelį; buvo atrinkti pagrindiniai tiekėjai.

Mobilūs kupolai

Mūsų projektai

Atėjo laikas aplankyti Lietuvą! Mus rasite privačioje, jaukioje sodyboje „Pakasas“, esančioje Aukštaitijos nacionalinio parko širdyje

shadow

2009 metais Vilnius taps Europos kultūros sostine, o Lietuva ketina švęsti savo vardo tūkstantmetį.

shadow

Kavinei Palangoje suprojektuotas ir pastatytas kupolas paviljonas. Paplūdimys–Kunigiškės. Čia puiki vieta ilsėtis, stebėti jūrą, šokti, džiaugtis gyvenimu!
Nauja idėja 2012m. paplūdimio kavinė – kupolas atviras lankytojams vasaros metu. Kupolo skersmuo – 11 m. Visa medine konstrukcija uždengta PVC tentu su skaidriais PVC tento panoraminiais langais.

shadow

Šviesa. Judesys. Festivalis. yra kultūrinis ir meninis renginys, parodantis visiškai kitokį Lodzės miesto vaizdą ir kitaip, stebuklingai pristatantis jo pastatus, teritorijas ir erdves.

shadow

Namai medžiuose jau plinta ir Lietuvoje. Nameliai medžiuose daugeliui kvepia vaikyste ir smagiomis šėlionėmis, tačiau dabar, šiuolaikinei architektūrai laužant visus stereotipus, medžiuose ėmė kurtis ne tik vaikai, bet ir brandaus amžiaus sulaukę žmonės. Toks pasirinkimas dažniausiai grindžiamas noru gyventi arčiau gamtos, pakeisti nusistovėjusias normas bei džiaugtis kiek kitokiu nei įprasta gyvenimu.

shadow

Kupolas yra VOZDUH Àrt meniškai organizuota erdvę su stacionaria scena. Teritorija yra parko zonoje ir skirta spektakliams, koncertams, festivaliams, vakarėliams, teatro spektakliams ir kt.

shadow

Tarptautinė mugė yra susitikimo vieta importuotojams, gamintojams, prekiautojams ir paslaugų teikėjams, siekiant parodyti naujausius pramonės pokyčius. Tai apima visų rūšių maisto perdirbimo ir pakavimo mašinas, medžiagas, sistemas ir produktus.

shadow