Investiciniai projektai | Architektūros eskiziniai | Kupolai | Investiciniai projektai siekiant gauti ES paramą

Įvairios paskirties geodeziniai kupolai pasižymi ne tik subtilia išvaizda, bet turi ir daugiau išskirtinių savybių, drąsiai konkuruojančių su įprastine statyba. Visų pirma, juos montuojant sunaudojama mažiau statybinių medžiagų, o kartu – sukuriama ir kur kas patvaresnė konstrukcija. Taip pat, kupolo formos statinio vidaus tūris yra trečdaliu mažesnis nei įprastinių pastatų, tad tiek apšiltinimui, tiek vėsinimui sunaudojama tiek pat mažiau energijos. Atrodytų, jog kupolinės konstrukcijos gali būti gležnos ir nepatvarios aplinkos poveikiui, tačiau būtent jos, dėl tvirtos aerodinamikos, yra gerokai atsparesnės: pavyzdžiui, šios išsilaiko nepažeistos net pučiant uraganiniam vėjui, plėšiančiam tradicinių pastatų stogus.

Šiuo metu apvalus statinys daugiau asocijuojasi su pilimis, gynybiniais bokštais, šventyklomis ar bažnyčiomis. Tuo tarpu gyvenamieji ar bendros paskirties pastatai yra kvadrato – stačiakampio formų. Tad kodėl vėl atgyja kalbos apie apvalius pastatus?

Visi dangaus kūnai yra apvalūs, bet ne kvadratiniai. Pilnas pasaulis skraidančių rutulių, bet ne kubų. O ar įsivaizduojate, kokias įtampas ar energijas turi išlaikyti kosminiai kūnai? Niekas nematė nei vieno NSO kubo arba lygiakampio formos (tikint, jog bent kai kurie NSO stebėjimai buvo tikri). Netgi šiuolaikinių automobilių, lėktuvų gamintojams tai kuo puikiausiai žinoma – dėl geresnės aerodinamikos kampai apvalinami ir artėjama prie lašo formos konstrukcijos. Apskritimas ar kupolas taip pat turi koncentruotos energijos paskirstymo savybę. Apvalioms formoms yra būdingas lygus apkrovos pasiskirstymas be įtampos zonų – tačiau to negalima išvengti kampuose. Taigi, tolygus įtampų pasiskirstymas visame paviršiuje galimas tik naudojant sferos formą. Galbūt tai nėra labai reikšmingas faktas dabartiniais laikas gyvenamųjų namų statyboje, tačiau didelio tūrio statiniuose dažnai galima išvysti kupolus.

Vidaus erdvė ?
atvira Jūsų fantazijai ir poreikiams. Plačios erdvės planavimo galimybės. Patalpų išdėstymas atitinka ergonomikos ir net Feng Shui dėsnius. Geodeziniam karkasui nereikalingos kolonos, sąramos ar kitos vidaus erdvės išplanavimą ribojančios detalės. Tai – modernu, patikima, taupu.
Šie apvalių namų privalumai po truputi ima nugalėti stereotipus ir įpročius. Tokius namus statytis ypač patariama kalnuose, salose, ar kitose dėl gamtos stichijų rizikingose vietose. Vis dėlto, tokios konstrukcijos namai sparčiai neplinta ne vien tik dėl įsitikinimų – apvalaus namo statybai netinka bet kokios medžiagos. Todėl apvalų namą pastatyti iš rastų ar plytų yra žymiai sunkiau, nei stačiakampį. Tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl apvalus namas Lietuvos istorijoje praktiškai nesutinkamas – mūsų kraštas buvo turtingas miškais, todėl savaime paplito šiuo atveju paprastesnė stačiakampė statyba.

Vėliau, populiarėjant plytoms, vėlei apvalios formos negalėjo konkuruoti su stačiakampėms. Tačiau dabartiniai laikais dažnas nė nepagalvoja, jog egzistuoja eilė kitų statybinių medžiagų, kurios ne ką blogesnės už tradicines plytas ar rastus, tačiau idealiai tinkamos apvalaus namo statybai.

shadow

Pristatėme idėją “pritraukti kosminę energiją” ir centrinį kupolą, oficiali “Expo2017” kūrėjų komanda GEODOMAS, sukūrėme idejini projektą.. Paskelbta: kovo 13 d. 2013 m

shadow

Geometrinė figūra – trikampis – skirtingose kultūrose simbolizuoja įvairius dalykus, pavyzdžiui, žemės vaisingumą, santuoką, gausą, liepsną, kalną, piramidę, Šventąją Trejybę, fizinį stabilumą. Rytietiškose mandalose apverstas trikampis yra moteriškos energijos, intuicijos, pasyvaus kūrimo prado, žemės simbolis. Trikampis, kurio viršūnė nukreipta į viršų, simbolizuoja vyrišką energiją, aktyvųjį kūrimo pradą, dangaus energiją.

shadow

Atliekame ypatingų, neypatingų ir nesudėtingų statinių techninius – darbo projektus, parengiame reikiamus teritorijų planavimo dokumentus, tvarkome dokumentus statybos leidimui gauti, objektų pridavimui eksploatacijai ir įteisinimui.

shadow

South Iceland has a diverse and spectacular natural environment with great attraction that is easy to access and experience all year round. Professional authoring solution for your 360° VR interactive Experiences. VR for Architecture, Engineering, and Construction.

shadow

Stogo fasado ir vidaus apdailai sunaudojama 30 proc. mažiau medžiagų. Statant 200 m2 įprastą stačiakampį pastatą, reikia apdailinti apie 380 m2 paviršiaus: sienos sudaro apie 280 m2, o apie 140 m2 sudaro stogas. Kupolas turi tik 250 m2 paviršiaus. Toks pastatas sutaupo Jums iki 30 proc. šildymo, vėdinimo, kondicionavimo išlaidų.

shadow

ViberWhatsUpTelegram


Susisiekite su mumis. Mūsų atstovai yra pasirengę atsakyti į visus jūsų klausimus apie mūsų gaminius, programas, taikomas technologijas ir kt.

shadow

Stacionarūs kupolai

Modernus sprendimai